![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12769445
*
nr 1276 9445
Spegel
Bredd: 61cm. Höjd: 101cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 22:41:26
1
300 kr
23/9 17:03:05
2
350 kr
23/9 17:10:30
3
500 kr
23/9 17:20:55
4
500 kr
23/9 17:20:55
3
500 kr (Budbetjänt)
23/9 19:36:36
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 61cm spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1276 9445
Spegel
Bredd: 61cm. Höjd: 101cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 22:41:26 | 1 | 300 kr |
23/9 17:03:05 | 2 | 350 kr |
23/9 17:10:30 | 3 | 500 kr |
23/9 17:20:55 | 4 | 500 kr |
23/9 17:20:55 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
23/9 19:36:36 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bredd: 61cm spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53